You are here: Home » Aktualności » Mistrzynie Polski na obozie w Ostrowitem

Mistrzynie Polski na obozie w Ostrowitem

Od dzisiaj w Ostrowitem trwa obóz przygotowawczy do sezonu Polskiej Ligi Lacrosse 2017/2018 aktualnych Mistrzyń Polski- Poznań Hussars Ladies. Dziewczyny spędzą cały weekend na boisku aby ćwiczyć zagrywki taktyczne oraz pracować nad sprawnością fizyczną i kondycją.

 Mając świadomość, że nie każdy wie na czym polega lacrosse, w kilku zdaniach przybliżmy tą dyscyplinę czytelnikom. Lacrosse jest grą zespołową, rozgrywaną na trawiastym boisku, w której każda z dwóch drużyn stara się wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą rakiety – shaftu w kształcie laski z trójkątną główką powleczoną siatką – meshem. Drużyny składają się z 10 zawodników – 3 atakujących, 3 pomocników, 3 obrońców i jednego bramkarza. Mecz trwa 40 minut i podzielony jest na dwie równe połowy. Dziewczyny oprócz kija, wyposażone są w gogle ochronne, rękawiczki oraz ochraniacz na zęby.

Zawodniczki rozgrywają piłkę podając ją między sobą, jeśli upadnie na ziemię- zbierają ją za pomocą kija. Wolno im biec z piłką. Nie ma ograniczenia czasowego na rozegranie akcji czy też ilości ruchów, które może wykonać dany zawodnik posiadający piłkę. Mecze są bardzo dynamiczne, jest dużo zwrotów akcji i zazwyczaj pada od dziesięciu do dwudziestu bramek w każdym z nich. Lacrosse uważany jest za pierwszy amerykański sport narodowy. Dyscyplina ma indiańskie korzenie i to właśnie rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej uważani są za jej twórców. W Polsce lacrosse, jak na razie, jest w fazie rozwoju, natomiast u naszych zachodnich sąsiadów m. in. w Niemczech, w Czechach oraz na Wyspach Brytyjskich dzieci już w szkołach podstawowych poznają go na lekcjach w-fu.

Poznań Hussars Ladies w sezonie 2016/2017 zdobyły tytuł mistrza Polski. W poprzednich latach dwukrotnie sięgały po tytuł wicemistrza kraju. Dodatkowo w maju 2017 zwyciężyły w międzynarodowym turnieju „Silesia Cup”. Zdobycie mistrzostwa Polski dało szansę drużynie na udział w Klubowych Mistrzostwach Europy – Ken Galluccio Cup w Gandawie, gdzie miały okazję, z dużym powodzeniem, mierzyć się z najlepszymi drużynami w Europie.

Aby zaznajomić mieszkańców z lacrosse, zawodniczki Poznań Hussars Ladies serdecznie zapraszają do kibicowania podczas sobotniego meczu, który odbędzie się o godzinie 14:00.

Dodatkowo, piątek będzie świetną okazją, do spróbowania swoich sił w lacrosse podczas otwartych warsztatów, które przeprowadzone będą w sali gimnastycznej szkoły podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz przy ulicy Szkolnej 4.

fot.:http://www.poznanhussars.pl

2 komentarze

  1. Byłem tylko jak zawsze publiczność nie dopisała.

  2. Byłem tylko publicznośc znowu nie dopisała heh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *