Strona główna / Aktualności / Mistrzynie Polski na obozie w Ostrowitem

Mistrzynie Polski na obozie w Ostrowitem

Od dzisiaj w Ostrowitem trwa obóz przygotowawczy do sezonu Polskiej Ligi Lacrosse 2017/2018 aktualnych Mistrzyń Polski- Poznań Hussars Ladies. Dziewczyny spędzą cały weekend na boisku aby ćwiczyć zagrywki taktyczne oraz pracować nad sprawnością fizyczną i kondycją.

 Mając świadomość, że nie każdy wie na czym polega lacrosse, w kilku zdaniach przybliżmy tą dyscyplinę czytelnikom. Lacrosse jest grą zespołową, rozgrywaną na trawiastym boisku, w której każda z dwóch drużyn stara się wbić piłkę do bramki przeciwnika za pomocą rakiety – shaftu w kształcie laski z trójkątną główką powleczoną siatką – meshem. Drużyny składają się z 10 zawodników – 3 atakujących, 3 pomocników, 3 obrońców i jednego bramkarza. Mecz trwa 40 minut i podzielony jest na dwie równe połowy. Dziewczyny oprócz kija, wyposażone są w gogle ochronne, rękawiczki oraz ochraniacz na zęby.

Zawodniczki rozgrywają piłkę podając ją między sobą, jeśli upadnie na ziemię- zbierają ją za pomocą kija. Wolno im biec z piłką. Nie ma ograniczenia czasowego na rozegranie akcji czy też ilości ruchów, które może wykonać dany zawodnik posiadający piłkę. Mecze są bardzo dynamiczne, jest dużo zwrotów akcji i zazwyczaj pada od dziesięciu do dwudziestu bramek w każdym z nich. Lacrosse uważany jest za pierwszy amerykański sport narodowy. Dyscyplina ma indiańskie korzenie i to właśnie rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej uważani są za jej twórców. W Polsce lacrosse, jak na razie, jest w fazie rozwoju, natomiast u naszych zachodnich sąsiadów m. in. w Niemczech, w Czechach oraz na Wyspach Brytyjskich dzieci już w szkołach podstawowych poznają go na lekcjach w-fu.

Poznań Hussars Ladies w sezonie 2016/2017 zdobyły tytuł mistrza Polski. W poprzednich latach dwukrotnie sięgały po tytuł wicemistrza kraju. Dodatkowo w maju 2017 zwyciężyły w międzynarodowym turnieju „Silesia Cup”. Zdobycie mistrzostwa Polski dało szansę drużynie na udział w Klubowych Mistrzostwach Europy – Ken Galluccio Cup w Gandawie, gdzie miały okazję, z dużym powodzeniem, mierzyć się z najlepszymi drużynami w Europie.

Aby zaznajomić mieszkańców z lacrosse, zawodniczki Poznań Hussars Ladies serdecznie zapraszają do kibicowania podczas sobotniego meczu, który odbędzie się o godzinie 14:00.

Dodatkowo, piątek będzie świetną okazją, do spróbowania swoich sił w lacrosse podczas otwartych warsztatów, które przeprowadzone będą w sali gimnastycznej szkoły podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz przy ulicy Szkolnej 4.

fot.:http://www.poznanhussars.pl

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

2 komentarze

  1. Byłem tylko jak zawsze publiczność nie dopisała.

  2. Byłem tylko publicznośc znowu nie dopisała heh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.