Strona główna / Aktualności / Nie będzie dotacji na budynek po ośrodku zdrowia

Nie będzie dotacji na budynek po ośrodku zdrowia

Gmina Ostrowite nie dostanie dofinansowania na przebudowę dawnego ośrodka zdrowia w Giewartowie.

Wniosek, który już wiele miesięcy temu gmina złożyła do Urzędu Marszałkowskiego zakładał kompleksową modernizację starego ośrodka zdrowia. Według założeń, obiekt miał całkowicie zmienić swoje przeznaczenie: zostać zaadaptowany na świetlicę wiejską oraz przedszkole. Dodatkowo, wniosek przewidywał budowę ścieżki rowerowej przez Giewartów. Modernizację ośrodka miała realizować gmina, budowę ścieżki – powiat. Cały projekt opiewał na 1,5 mln zł, z czego wnioskowana dotacja wynosiła 1,3 mln zł.

W miniony piątek ogłoszono ostateczną listę rankingową. Wniosek dotyczący Giewartowa został oceniony pozytywnie, ale sklasyfikowany na odległym 55 miejscu. Oznacza to, że dotacji nie będzie. Jaka w tej sytuacji będzie przyszłość budynku? O tym napiszemy w jutrzejszym numerze Kuriera.

fot. strona Sołectwa Giewartów na facebooku

3 komentarze

  1. No i właśnie przeczytałem artykuł na temat remontu dawnego ośrodka zdrowia z przeznaczeniem na świetlicę wiejską dla sołectwa Giewartów.Trzeba jasno powiedzieć mieszkańcom,że pieniądze które przeznaczył Pan wójt na dokończenie remontu to nie prezent dla nas,bo musimy kupić paliwo do pieca C.O. za równowartość kwoty przekazanej przez gminę.

  2. Zainteresowana

    Haha. W artykule tego nie ma. Wojt i rada wam dali bo nie mozecie zrobic przesuniec w funduszu soleckim. To ich uklon w strone giewartowa.

  3. Mieszkaniec

    A przyjedz do nas i napal sobie w piecu gdzie nie ma olejowego. Zobaczysz czy to taka wygoda. Cieszcie sie ze macie takie rozwiazanie i mozecie sobie wygrzac budynek. Nawet po to zeby remont przeprowadzic. Oj ten Giewartow. Dac i jeszcze zle…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.