Strona główna / Aktualności / Okradał domki letniskowe i sklepy

Okradał domki letniskowe i sklepy

Policjanci z Posterunku Policji w Orchowie kończą postępowanie dotyczącą licznych włamań i kradzieży na terenie gminy Ostrowite oraz Powidz. Orchowscy śledczy po kilku tygodniach wyjątkowo żmudnych czynności operacyjnych wytypowali sprawcę, by w efekcie przedstawić mu 10 zarzutów popełnienia przestępstw. W rozwikłaniu sprawy ostatecznie pomogła weryfikacja śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia przez włamywacza.

Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Policjanci udowodnili, że mężczyzna na przełomie lutego i marca włamywał się do domków letniskowych w Kosewie (gmina Ostrowite) i Ostrowie (gmina Powidz). Plądrował wnętrza i przywłaszczał różne przedmioty. W niektórych obiektach pozostawił po sobie tylko uszkodzone drzwi, czy okna, gdyż w pomieszczeniach nie znalazł nic co mógłby ukraść. Zdarzało się, że pomieszkiwał w domkach przez kilka dni korzystając z dostępności prądu, gazu, czy wody.

Na początku marca, tego samego dnia, włamał się do pomieszczeń dwóch sklepów w Giewartowie i Ostrowitem. Łupem złodzieja padły wtedy artykuły spożywcze, papierosy oraz alkohol. Nie zawahał się zabrać pieniędzy ze skarbonki przeznaczonych na charytatywny cel.

Policjanci, aby przesłuchać sprawcę wspomnianych czynów musieli odwiedzić zakład karny, w którym 29-latek obecnie odsiaduje karę pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. O jego losie zdecyduje Sąd. Polskie prawo przewiduje za dokonanie kradzieży z włamaniem karę 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *