Strona główna / Aktualności / OSTROWITE: „eSzkoła” po raz trzeci w gimnazjum

OSTROWITE: „eSzkoła” po raz trzeci w gimnazjum

eszkoła

Do tej pory uczyli się jak zarobić, badali lokalną gwarę, a także poznawali gwiezdne tajemnice. Uczniowie z powiatu słupeckiego już po raz trzeci będą mieli szansę zgłębiać zagadnienia matematyczno-przyrodnicze w ramach projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

105 wielkopolskich gimnazjów i liceów, niemal 10 tysięcy uczniów i tysiąc nauczycieli – tak w skrócie wygląda projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska”. Każda ze szkół biorących udział w projekcie została wyposażona w nowoczesną pracownię z tablicą interaktywną, laptopami i tabletami oraz dostępem do szerokopasmowego Internetu.

„eSzkoły” w powiecie słupeckim to Gimnazjum Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy. Młodzież tworzyła edukacyjne animacje na telefon, poznawała tajniki przemysłu cukierniczego, promowała odpowiedzialną konsumpcję i zdobywała wiedzę matematyczną zdecydowanie wykraczającą poza zwykły program nauczania. Ważną rolę w uczniowskich projektach odgrywała Mała Ojczyzna. Opowiedzieli w nich o lokalnej historii piekarnictwa, pozostałościach kultury niemieckiej, czystości wody Jeziora Powidzkiego czy wreszcie poszukiwaniu dawnych absolwentów swojej szkoły.

– Dwie dotychczasowe edycje „eSzkoły” pokazały, ile pomysłów i zapału mają wielkopolscy gimnazjaliści i licealiści – mówi Joanna Ganowicz, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Wśród kilkuset zrealizowanych projektów pojawiły się najróżniejsze tematy – od krwiodawstwa i tworzenia gier planszowych, aż po otwarcie sali astronomicznej i budowę motocykla! Jesteśmy pewni, że również uczestnicy trzeciej edycji wykażą się wyobraźnią i zapałem do pracy projektowej.
Realizacja pomysłów uczniowskich i wsparcie techniczne udzielone szkołom to nie wszystko, co oferuje uczestnikom projekt „eSzkoła”. W trzeciej edycji po raz kolejny organizowane będą wykłady online transmitowane na żywo z sal Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza do kilkudziesięciu miejsc w całym województwie. Aktywny udział brać może nie tylko kilka grup projektowych, które przyjeżdżają na spotkanie do Poznania – prowadzący wykład odpowiada także na pytania przesyłane na żywo przez uczestników oglądających transmisję w swoim mieście.

Gorąco zachęcamy uczniów do udziału w trzeciej edycji projektu. Już teraz w każdej „eSzkole” rozpoczyna się tworzenie trzech grup projektowych, a zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą od listopada do czerwca. Następnie projekty wezmą udział w głosowaniu społecznościowym, a Rada Naukowa „eSzkoły” wyłoni zwycięzców. Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeni sprzętem elektronicznym.

Motocykle 125 - Jaki wybrać? Jaki kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *