Strona główna / Aktualności / Śmieci zdrożeją. Wiemy, o ile

Śmieci zdrożeją. Wiemy, o ile

Każdy mieszkaniec gminy Ostrowite w przyszłym roku zapłaci o 4 złotych miesięcznie więcej za śmieci.

Dotychczas stawka wynosi 20 zł od mieszkańca. Na upust w wysokości 50 groszy mogą liczyć rodziny, które korzystają z kompostownika. Na wczorajszej sesji radni uchwalili podwyżkę. Od stycznia stawka od osoby wyniesie 24 zł. Utrzymana zostanie zniżka za kompostowanie w wysokości 50 groszy.

Jak tłumaczy wójt, podwyżka spowodowana jest przede wszystkim inflacją, która według wskaźników GUSu wynosi ok. 15 proc. oraz planowanym wzrostem płacy minimalnej.

Jeszcze nie wiadomo, kto od nowego roku będzie odbierać śmieci od mieszkańców gminy. Pod koniec listopada powinien zostać rozstrzygnięty przetarg. Zastrzeżono w nim, że przystąpić mogą tylko firmy, które mają klauzulę społeczną. Ten warunek spełnia działająca w Ostrowitem Spółdzielnia Socjalna i najprawdopodobniej to ona nadal będzie odbierać śmieci. Na ostateczną decyzję trzeba będzie jednak poczekać do rozstrzygnięcia przetargu.

5 komentarzy

 1. Mateusz, Ty wiesz co chcę tu napisać…

 2. Wybory, wybory, wybory

 3. Mieszkaniec

  20% podwyżka śmieci…. Paliwo drożało to śmieci poszły do góry gdy cena paliwa spadła to jakimś cudem śmieci nie staniały… Zawsze jest pretekst by podnieść opłaty bo w spółdzielni prawie sama rodzina pracuje….

 4. Gdzie jest rada gminy, już w tym roku podwyżka była. Na diety im brakuje a może Wójtowi po kampani wyborczej kasa się nie zgadza.

 5. Stawka od 2024. Więc co ma 2023 do 2024.
  Najtańsze śmieci w okolicy jak nie w regionie i jeszcze źle.
  Typowi zadymiarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *