Strona główna / Aktualności / Sołtysi nie będą już zbierać pieniędzy na kościół

Sołtysi nie będą już zbierać pieniędzy na kościół

Sołtysi z parafii Giewartów nie będą już co miesiąc zbierać pieniędzy na prace inwestycyjne w kościele. O zakończeniu trwającej od wielu lat praktyki, która wśród części parafian wzbudzała duże kontrowersje, na dzisiejszej mszy św. poinformował nowy proboszcz, ks. Jacek Dziel. – Nie będzie już zbierania miesięcznych składek od poszczególnych rodzin przez sołtysów – mówił w ogłoszeniach parafialnych. Potrzeby remontowe w parafii nadal są, dlatego pieniądze na ten cel cały czas będą zbierane, ale w zupełnie innej formie. – Ze względu na konieczność podjęcia prac remontowych w naszym kościele i kościele św. Rocha składka z II niedzieli będzie przeznaczana na cele remontowo-inwestycyjne – zapowiada proboszcz.

3 komentarze

  1. Bardzo dobra decyzja. W Ostrowitem też nie powinno być zbiórek po domach z listą i to jeszcze do wglądu, żeby wszyscy widzieli ile kto dał.

  2. Była parafianka

    Ten nowy proboszcz z Giewartowa mądrze zarządził.A jak będą remontować kościółek na cmentarzu to niech zrobią nową tablicę ks.Jana Elznerowicza bo wstyd i nie ma gdzie postawić kwiatów i znicza ten obecny kąt urąga założycielowi kościoła.

  3. Heniu bierz przykład z mądrzejszych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.