Strona główna / Aktualności / Spotkali się z seniorami

Spotkali się z seniorami

W Dziennym Domu Seniora w Giewartowie z osobami starszymi z gminy Ostrowite spotkali się policjanci oraz pracownicy ZUS. Głównym celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości osób starszych w zakresie różnych zagrożeń, jakie mogą napotkać w życiu codziennym oraz zwiększenie ich wiedzy w zakresie świadczeń społecznych i dostępności.

W spotkaniu uczestniczyli policjanci ze Słupcy: asp. sztab. Marlena Kukawka i mł.asp. Marcin Dębowski oraz dzielnicowi gminy Ostrowite mł.asp. Szymon Lewicz i st.sierż. Beata Walczak, a także Kierownik Terenowego Koła Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupcy Urszula Marcinkowska.

Kierownik lokalnego koła ZUS przybliżyła zasady przyznawania różnych świadczeń, ze szczególnym uwzględnieniem świadczenia wspierającego, o które będzie można się starać od 1 stycznia 2024 r. Omówiła również tematy związane z dostępnością dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Policjanci radzili, jak unikać zagrożeń w przestrzeni publicznej, szeroko omówili metody oszustw popełnianych na szkodę seniorów oraz tematykę bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Przybliżyli seniorom zagadnienia związane z procedurą „Niebieskiej Karty” oraz pracą Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne i odblaski.

żródło: KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *