Strona główna / Aktualności / Uszyli maseczki dla uczniów

Uszyli maseczki dla uczniów

W związku z panującą pandemią koronawirusa oraz tym, że noszenie maseczek w przestrzeni publicznej jest obowiązkowe, Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem postanowiła wykorzystać ten czas aby stawić czoła zagrożeniom. Praktycznym rozwiązaniem są bawełniane maseczki wielokrotnego użytku, które można prać w temperaturze minimum 60 0C, a następnie prasować. – Uszyliśmy maseczki różnej wielkości, w różnych kolorach i wzorach, aby przypadły do gustu naszym dzieciom – mówi Jadwiga Wojdak, dyrektor szkoły i składa podziękowanie dla głównej koordynatorki całego przedsięwzięcia – Małgorzaty Maciejewskiej. – Jej wielkie zaangażowanie i umiejętności pozwalają nam uczestniczyć w tym szczytnym celu. Podziękowania kieruję również do Rady Rodziców naszej szkoły za wsparcie tej inicjatywy – dodaje dyrektor.

W chwili obecnej uszyto ponad 100 maseczek dla dzieci ostrowickiej szkoły, rodzice będą mogli je odbierać w sekretariacie  od poniedziałku w godzinach od 8.00 – 13.00. – W razie większego zainteresowania istnieje możliwość uszycia większej ilości maseczek – zapowiada dyrektor.

5 komentarzy

  1. po co te wszystkie maski, maseczki skoro łażą bez nich jak święte krowy, minister nazwał to egoizmem

  2. Ostrowiczanin

    Trochę kultury,a Ty nie łazisz jak święta krowa??? Może limuzyną Cię wożą???

  3. Przyłbica kto chodzi bez maseczek ja w naszej gminie niewiedziałem nikogo bez maseczki no chyba że ty

  4. chodzą bez masek i to dużo ich, gdzie Policja

  5. Przyłbica moi drodzy ma rację-nie noszą maseczek, ale można to było napisać w łagodniejszej formie.Ludzie po ostatnich poluzowanych restrykcjach rządowych wylegli w ostatni weekend jak mróweczki w miejsca rekreacyjne-deptak w Ślesinie był oblegany, a ludzie bez maseczek, bez oddstępów-lekceważą sobie wszystkich wokół.Dlatego nie dziwmy się,że pandemia nie maleje u nas.Brawo dla p.Maciejewskiej za piękny gest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *