You are here: Home » Aktualności » WIKTOROWO: Gratulowalii Józefowi i Marii Lisieckim

WIKTOROWO: Gratulowalii Józefowi i Marii Lisieckim

lisieccy 1

W tegorocznym plebiscycie tygodnika „Głos Wielkopolski”, mającym wyłonić „Wielkopolskiego Rolnika Roku 2013”, najwyższy laur, w wyniku uzyskania rekordowej ilości 13 196 smsów, przypadł rolnikom z powiatu słupeckiego – państwu Marii i Józefowi Lisieckim.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie dla państwa Lisieckich. Gospodarując przez 38 lat, podejmowali  wiele wyzwań, przynoszących im zaszczytne tytuły. I tak, m.in.:
1986 r. – I miejsce „Złota Wiecha”,
2003 r. – II miejsce w regionie Koło – Turek – Konin – Słupca „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”,
2003 r. – I miejsce „Słupecki Rolnik Roku”,
2004 r. – laureaci etapu wojewódzkiego, zakwalifikowani do etapu centralnego „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”; dyplom i list gratulacyjny od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego wręczony podczas targów POLAGRA FARM,
2004 r. – II miejsce w konkursie AGROLIGA, organizowanym przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu,
2009 i 2010 r. – nominacje do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” ; dyplomy, statuetki, listy gratulacyjne i nagrody pieniężne.

Wszystkie te „trofea” doskonale mobilizowały małżonków do jeszcze bardziej wydajnej pracy. Sukcesywnie powiększali swój areał – obecnie 140 ha, na którym gospodarzą wraz z zamężnymi córkami, Małgorzatą i Izabelą. W Wiktorowie, gdzie mieszkają, prowadzą hodowlę 80 sztuk bydła, w tym 25 krów mlecznych oraz hodowlę trzody chlewnej – 25 loch, z których każda odchowuje średnio 24 prosięta rocznie. Ponadto na szeroką skalę prowadzona jest tu produkcja roślinna. Najważniejsze uprawy to: pszenica, żyto, pszenżyto i mieszanki zbożowe jare i ozime, rzepak ozimy, buraki cukrowe, kukurydza na ziarno i kiszonkę.

Wielki finał plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego”, podczas którego ogłoszono najlepszych gospodarzy w regionie, miał miejsce 22 września, podczas Agro Show w Bednarach. To tutaj państwo Lisieccy odebrali nagrodę główną, wartą 36 tys. zł kosiarkę marki Kubota z napędem na cztery koła, którą ufundowała firma Agromix z Rojęczyna. Nasi powiatowi zwycięzcy mieli godnych siebie przeciwników: pana Marka Bednarskiego z Oporzyna w pow. wągrowieckim, plasującego się na II miejscu oraz, z trzecią lokatą, pana Błażeja Szejnera z pow. chodzieskiego.

Do Wiktorowa udali się także 21 listopada pracownicy Starostwa Powiatowego w Słupcy, by złożyć zwycięzcom należne gratulacje. W imieniu Starosty Słupeckiego, podziękowania wraz z listem gratulacyjnym, przekazali wicestarosta Andrzej Kin i kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, p. Małgorzata Modrzejewska.

źródło: powiat-slupca.pl

lisieccy 2

1 Comment

  1. marmery jak na pomniku pamięci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udowodnij to że nie jesteś programem *