Strona główna / Aktualności / Wójt komentuje wyrok ws. elektrowni fotowoltaicznych

Wójt komentuje wyrok ws. elektrowni fotowoltaicznych

Wójt Mateusz Wojciechowski odniósł się do wczorajszego wyroku WSA dotyczącego planu zagospodarowania dla terenów, na których miałyby powstać elektrownie fotowoltaiczne.

– W dniu wczorajszym tj. 19.10.2023 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu wydał wyrok stwierdzający nieważność uchwały Rady Gminy Ostrowite Nr XLV/412/2021 z dnia 28.12.2021r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów lokalizacji elektrowni fotowoltaicznych na obszarze gminy Ostrowite. Wyrok nie jest prawomocny, dlatego nie można dziś mówić o jakiejkolwiek wygranej. Za wcześnie jest na takie stwierdzenie i tworzenie komentarzy do uzasadnienia, którego jeszcze nie ma, gdyż sąd dopiero je sporządza. Dopiero to uzasadnienie wskaże jakie w ocenie sądu organ gminy popełnił uchybienia. Po wpływie tego wyroku z uzasadnieniem zostanie podjęta decyzja; czy zostanie wniesiona skarga kasacyjna do NSA czy też skorygowane zostaną wskazane przez sąd uchybienia. Ogłaszając wyrok sąd wskazuje tylko główne motywy rozstrzygnięcia a ich uszczegółowienie zostanie sporządzone na piśmie. Z uwagi na powyższe jeszcze raz proszę o powstrzymywanie się od zbędnych komentarzy i wzbudzania niepotrzebnych emocji – komentuje wójt.

 

6 komentarzy

  1. to nie są uchybienia, to poważne zarzuty graniczące z niegospodarnością władz gminy, pieniądze wydane niezgodnie z prawem bo uchwała unieważniona, o reszczie to sobie można przypuszczać co było

  2. Szkoda, że nikt tak skrupulatnie nie podszedł kiedy Giewartow bezpodstawnie przejęli spadkobiercy 😔

  3. Dokładnie, rodzina T. brała majątek a ,,stop fotowoltaice,, nie działało. . A dzisiaj są razem w koalicji. Układy starej siły.

  4. Temat z innej beczki. Czy u każdego woda w kranie zmieniła smak i zapach ? Kiedyś mieliśmy pyszna wodę

  5. Kąpielska woda źródlana

    SUW w Kapielu jest modernizowany. Żeby woda była lepsza.
    ,,woda – bezwonna i bezbarwna,, to wiem że szkoły. A tu proszę jakieś zapachy.haha

  6. Zrozum pytanie później się wypowiadaj… Skoro woda śmierdzi i ma jakiś dziwny smak to znaczy że się dzieje. „Że szkoły to wiesz ” to super naucz się pisać i czytać to pogadamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *