Strona główna / Artykuły partnerów / Czym jest Dual Fuel? Prąd i gaz dla firm razem

Czym jest Dual Fuel? Prąd i gaz dla firm razem

Dwa źródła energii, jeden dostawca, jedna umowa i jeden rachunek co miesiąc, niższe koszty, mniej formalności i mniej pracy. Tak można po krótce streścić istotę oferty Dual Fuel, która cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców. O co w niej chodzi?

Klienci uwielbiają pakiety produktowe i usługowe, bo kompleksowa oferta od jednego sprzedawcy z zasady oznacza zwyczajne ułatwienie w życiu, ograniczenie formalności, a najczęściej także kosztów. Nic więc dziwnego, że popularnością cieszy się Dual Fuel. Tego typu oferta na podwójne zaopatrzenie energetyczne kierowana jest przede wszystkim do dużych i średnich firm, korzystających z istotnych nakładów energii i szukających opcji optymalizacyjnych. W tym artykule omówimy, o co chodzi w dostępnych na rynku ofertach „podwójnego paliwa” i przedstawimy jedną z takich propozycji, sygnowaną marką jednego z największych operatorów energetycznych w Polsce.

Dual Fuel – jak to działa?

To proste. Zamiast kupować prąd i gaz od dwóch różnych sprzedawców, umawiamy się na rozmowę z konsultantem i podpisujemy umowę Dual Fuel z jednym, zaufanym dostawcą. Od tej pory otrzymujemy jeden rachunek, który opłacamy jednym przelewem. Oczywistą korzyścią z takiego rozwiązania jest sama wygoda w procesie rachunkowości. Opłacone, zaksięgowane raz, czas pracy osoby odpowiedzialnej za te zadania skrócony o połowę. Co więcej, od podpisania umowy Dual Fuel, wszystkie formalności dotyczące dostawy prądu i gazu do firmy załatwiamy z jednym kontrahentem, dostępnym pod jednym numerem telefonu. Kompleksowo i fachowo.

Sama wygoda po stronie klienta, wynikająca z jednego rachunku za prąd i gaz, to nie wszystko. Obniżeniu ulega stawka, według której ustalana jest wysokość tego rachunku. Z czego to wynika? Formalności nie ubywa tylko po stronie konsumenta, ale również po stronie operatora. Mniej wymaganego czasu na obsługę klienta, to oszczędność pracy, a więc pieniądze, które pozostają w kieszeni klienta.

Na co mogę liczyć w ramach oferty Dual Fuel?

Decydując się na skorzystanie z oferty Dual Fuel, masz praktycznie stuprocentową gwarancję obniżonych rachunków za prąd i gaz w firmie. Sam proces zmiany dostawcy jest zaś tak szybki i wygodny jak zakupy online.

Jedną z firm oferujących Dual Fuel jest Enea. Zaletą wyróżniającą ofertę tego operatora energetycznego jest właśnie maksymalne uproszczenie całego procesu zmiany sprzedawcy gazu. Enea bierze na siebie wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy i wprowadzeniem w życie nowej. Ty, w trakcie trwania całego procesu, będziesz kontaktować się z dedykowanym konsultantem. Operator dopasuje warunki handlowe współpracy do specyfiki Twojej firmy, a konsultant wyjaśni wszystkie zagadnienia związane z umową. Szczegóły oferty i informacje kontaktowe znajdują się na stronie Enei.

Jeden komentarz

  1. a czy w gminie Ostrowite jest gaz ziemny???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij to że nie jesteś programem *